Inwestujesz przez Internet? Zobacz Opinie o Profit Sites Academy i zarabiaj z domu. Gwarantowane 10% zwrotu po miesiącu.

Najkorzystniejsze lokaty bankowe

Najkorzystniejsze lokaty bankowe to…? No właśnie. Jak wygląda taka naprawdę najlepsza lokata i jak zarobić na inwestycjach w typowe produkty oferowane przez banki i dające coraz lepiej zarobić instytucje pozabankowe? W tym artykule postaram się razem z tobą prześledzić rynek inwestycyjny w celu znalezienia tej jednej jedynej, najlepszej i najkorzystniejszej.

Jaka jest najkorzystniejsza lokata bankowa?

Przede wszystkim najkorzystniejsze lokaty bankowe posiadają wysokie oprocentowanie (jeśli mówimy o lokatach bankowych to „wysokie” oznacza i tak mniej niż 10%). Do tego elastyczny okres trwania lokaty. Dobrą cecha jest również możliwość zakończenia lokaty w dowolnym momencie bez straty odsetek które zostały już wypracowane przez nasze pieniądze (to tak na czarną godzinę).

No tak, ale gdzie znaleźć taka lokatę? Okazuje się, że nie jest to proste, ale też nie jest niemożliwe. Taką ofertę ma dla nas BGŻ Optima (prawie).

Lokata i konto oszczędnościowe BGŻOptima to dobre rozwiązanie dla początkujących inwestorów i osób chcących oszczędzać swoje pieniądze.

Bank ten powstał przy współpracy specjalistów z zakresu oszczędzania pieniędzy, dzięki czemu oferta z jaką wychodzi do swoich klientów jest bardzo atrakcyjna.

Konto oszczędnościowe BGŻOptima i lokata – co oferują?

Oprocentowanie w obu przypadkach jest podobne, czyli na poziomie ok. 6,5%. Lokata Bezkarna jednak ma pewną cechę która powala konkurencję.

Lokata Bezkarna (bo tak ona się nazywa) oferuje możliwość zerwania jej przed czasem bez żadnych konsekwencji. Mało tego – zarobione do tego momentu pieniądze z odsetek również trafią do nas.

Konto oszczędnościowe BGŻOptima również jest znacznie lepszym, miejscem na odkładanie pieniędzy niż typowe rachunki które jedyne do czego się nadają to do wydawania pieniędzy.

Świetną sprawą jest również lokata na 8,5% w Meritum Banku, gdzie gratis do lokaty dostajemy konto za darmo. Niestety te 8,5% dotyczy tylko pierwszych 5000 złotych. Jednak powyżej dostajemy i tak 7%, co oznacza, że to świetna oferta. Warto z niej skorzystać zanim się skończy.

Najlepsze lokaty – alternatywne rozwiązania

A gdybym ci powiedział, że najlepsze lokaty wcale nie musza należeć do oferty banków?

A może najlepsze lokaty oferują instytucje pozabankowe? Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego ale tak tez jest, banki mimo swojego stażu nie nadążają za zmieniającym się rynkiem lokat dlatego też Spółdzielnie SKOK, depozyty surowców, firmy pożyczkowe albo producenci wina oferują swoim inwestorom/klientom znacznie lepsze warunki.

Na pierwszy ogień pójdzie oferta Spółdzielni SKOK (Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych) ponieważ jest działanie zbliżona do banków – lecz nim nie jest. Oferta lokat tutaj oscyluje na poziomie bliskim 10% w skali roku więc jest podobnie lub niewiele lepiej niż w przypadku banków.

A może depozyty (niekoniecznie bankowe)?

Idziemy krok dalej i natrafiamy na depozyty surowców. Tutaj będzie to lokata w złoto, srebro lub platynę. Ich oprocentowanie wynosi kilkanaście procent czyli dwa razy więcej niż w przypadku lokat bankowych. Najbardziej popularny jest ostatnio Amber Gold oferujący depozyty złota. Depozyty takie mają swoje wady i zalety. Wadą jest fakt, że w przypadku spadku kursu danego surowca tracimy zarobione odsetki. Zaleta działa przeciwnie do wady, czyli możemy zarobić więcej na korzystnej zmianie kursu.

Na koniec zostają inwestycje w wino które są zazwyczaj nieobliczalne bo potrafią przynieść zwrot na poziomie kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent w skali roku. A jeśli nie wyjdzie, zawsze możemy je wypić ;) .

Categories: najkorzystniejsze lokaty


Warning: file_get_contents(http://fabrykawpisow.pl/commenter/?url=http%3A%2F%2Flokaty-2012.pl%2Fnajkorzystniejsze-lokaty%2Fnajkorzystniejsze-lokaty-bankowe%2F) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/jail/kosaaaaf/home/kosaaaaf/domains/lokaty-2012.pl/public_html/wp-content/themes/suevafree/single.php on line 57
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx